Konkurs zaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ! - 05. 10. 2020r.

KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! - III EDYCJA

#Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!

5 października 2020r. uczniowie szkoły podstawowej z:

klasy IVb:

Weronika Bryja,

Wiktoria Gąsienica-Groń,

Anna Murzańska,

Paulina Stehura,

Paulina Szczepaniec,

Klasy V:

Sabina Chrobak,

Anna Długa,

Nikola Czubiak,

Julia Gał,

Anna Waliczek,

Daniel Marek

oraz uczennica klasy VIIb: Julia Gąsienica-Groń

wzięli udział w nagraniach do konkursu piosenki patriotycznej organizowanej przez Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę, Prezesa Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pawła Nowaka, Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o. Damiana Koniecznego oraz Dyrektora Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Jana Godłowskiego wraz z partnerami: Małopolskim Kuratorem Oświaty Barbarą Nowak, Agencją Mienia Wojskowego i Akademią Muzyczną w Krakowie.

Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez zapoznanie i wykonywanie przez nie utworów patriotycznych nawiązujących do ważnych wydarzeń historycznych:

• wojny polsko-bolszewickiej,
  • powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku,
  • plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu,
  • Zaślubin Polski z morzem,

Zadanie konkursowe polegało na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki bądź utworu instrumentalnego. Była to okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej i zainspirować się nią.

Nasi uczniowie, podzieleni na solistów i zespoły, na tle dekoracji patriotycznej i pod opieką pań Marii Łukasz i Małgorzaty Mszanik wykonali utwory pt. Piechota, Idzie żołnierz, Co to jest Niepodległość?, Flaga. (red.MM)