Dzień Patrona św. Stanisława Kostki - 17. 09. 2021 r.

ŚLADAMI ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI – PATRONA NASZEJ SZKOŁY

„Do rzeczy wyższych zostałem stworzony i dla nich pragnę żyć” – słowa św. Stanisława Kostki, którego wspomnienie obchodzimy 18 września są inspiracją i siłą w naszej codzienności.

Dla naszej społeczności szkolnej jest to zawsze dzień wyjątkowy. W tym roku Dzień Patrona obchodziliśmy w piątek 17 września. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił ksiądz Leszek w intencji całej wspólnoty szkolnej.  W swojej homilii ksiądz Leszek podkreślił, że przykład świętych przewodników pomaga nam dojść do nieba, ale takich pomocników mamy więcej to nasi: rodzice, dziadkowie, wychowawcy, nauczyciele. Po mimo że na tej drodze pojawiają się przeszkody to w dążeniu do wyznaczonego celu nigdy nie jesteśmy sami.

Po Eucharystii udaliśmy się do szkoły gdzie klasy 1-3 wzięły udział w pracach plastycznych i aktywności związanej z układaniem puzzli dotyczących św. Patrona. Klasy 4-6 uczestniczyły w grach harcerskich odnoszących się do działalności św. Stanisława. Natomiast w salach lekcyjnych klasy 7-8 brały udział w konkursie wiedzy o naszym Patronie.

Na zakończenie wszystkim zostały wręczone upominki i pamiątkowe obrazki ze świętymi. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów Dnia Patrona naszej szkoły serdecznie dziękujemy, bo czas poświęcony drugiemu człowiekowi nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Święty Stanisław Kostka jest dowodem na to, że świętość można osiągnąć w każdym wieku, miejscu i czasie, zatem starajmy się iść Jego śladami.

red. (ks. L.K)