Najpiękniejszy Różaniec - konkurs

Regulamin konkursu na Najpiękniejszy Różaniec

W Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Leśnicy Groniu

W naszej wierzę chrześcijańskiej październik jest szczególnym miesiącem poświęconym Matce Najświętszej i modlitwie różańcowej. Maryja w Fatimie mówiła: Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny” /13.05.1917/

W związku z tym organizujemy konkurs na Najpiękniejszy Różaniec wykonany dowolną techniką z różnych materiałów.

1.      Cel konkursu

Celem konkursu jest rozpowszechnianie modlitwy różańcowej wśród dzieci i młodzieży, a także rozbudzanie świadomości jak ważna jest osobista modlitwa w naszym życiu.  Przy okazji rozwijanie plastycznej kreatywności wśród dzieci i młodzieży oraz wykorzystanie zdobytych już wiadomości dotyczących różańca.

2.      Temat Konkursu

Tematem konkursu jest Różaniec wykonany dowolną techniką – liczymy na pomysłowość i oryginalność wykonanych prac.

3.      Termin

Wykonane różańce należy złożyć do 26 października u ks. Leszka Kaczmarczyka. Każdy różaniec powinien być odpowiednio podpisany: z podaniem imienia i nazwiska oraz klasy.

4.      Ocena prac

Pracę będzie oceniał Proboszcz parafii św. Jacka w Groniu – Leśnicy ks. Jan Żurowski. Ogłoszenie zwycięzców zostanie podane po Mszy świętej i różańcu 30 października tj. w sobotę 2021 roku w Kościele parafialnym św. Jacka w Groniu – Leśnicy.

5.      Postanowienia końcowe

Sponsorem nagród w niniejszym konkursie jest parafia św. Jacka w Groniu – Leśnicy. Wszystkie zwycięskie i wyróżnione prace pojawią się na gablotce parafialnej oraz w szkolę w Leśnicy. Wszystkich uczestników konkursu przede wszystkim zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych w Kościele, które odbywają się w październiku po Mszach świętych wieczornych o godz.17.00.

Organizator: Ks. Leszek Kaczmarczyk