I Balonowy Piknik - 10. 10. 2021 r.

W niedzielę 10 października Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Leśnicy Groniu zorganizowała „I Piknik Balonowy” pod hasłem „Bądź widoczny. Bądź bezpieczny. Świeć przykładem.”

Celem akcji jest promowanie idei konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Patronem pikniku jest Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska - Andrzej Pietrzyk

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, m. in. "dmuchaniec", malowanie twarzy, konkursy plastyczne, miniturniej sprawnościowy, mnóstwo pysznego jedzenia. Ważnym elementem imprezy była loteria przeznaczona dla dzieci, w której mogły wygrać lot balonem. (Niestety ze względu na warunki pogodowe lot balonem się nie odbył). Warunkiem uczestnictwa w loterii było posiadanie elementu odblaskowego. Osoby, które były obecne na pikniku, mogły zobaczyć specjalnie przygotowane stanowiska Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.

Pamiętajmy, że

- kierowca zauważa ubranego na ciemno pieszego dopiero z odległości 20 - 30 m,

- z kamizelką odblaskową pieszy widoczny jest już nawet z odległości 300 m,

- z elementem odblaskowym pieszy widoczny jest już z odległości nawet 150 m.

Dzięki posiadaniu odblasków  piesi są bardziej widoczni, dlatego kierowcy mają więcej czasu na odpowiednią reakcję,  szczególnie w trudnych warunkach, które są jesienią oraz zimą.  Zyskują sekundy, które mogą uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.