,,Dramaty Domu Ludowego”

Październik, to dla uczniów naszej szkoły czas obfity w szczególne doznania kultorowe.
Tym razem za sprawą Teatru Cracovia, który na deskach Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej przeniósł młodzież w świat lektur, a właściwie dramatów najznakomitszych, polskich pisarzy: Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego.

11 października klasy ósme zasiadły na widowni spektaklu ,,Balladyna”, na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. To widowisko od strony technicznej zostało zrealizowane rewelacyjnie. Gra świateł przyprawiała o dreszcze ale całość wywołała pozytywne emocje na odbiorcach. Dzięki doskonałej grze aktorów uczniowie mieli szansę mocniej wczuć się w świat przedstawiony.

13 października po swoją dawkę kulturowych emocji sięgnęła klasa VII b. ,,Dziady cz. II” okazały się doskonałym widowiskiem, dostarczając szeregu wrażeń na naszej młodzieży. Wizja tego tajemniczego rytuału, w którym żywi nawiązują kontakt z duchami, a świat realny styka się z nadzmysłowym, wzbudziła wiele emocji. Scenografia, kostiumy, kreacje aktorskie, gra świateł i mroczna muzyka stworzyły artystyczną kwintesencję tego, co można nazwać spektaklem. Materiał, na którym opierało się przestawienie, dał reżyserowi możliwość szerokiej interpretacji,
a potencjał ten został bezsprzecznie wykorzystany.

Czas spędzony w Domu Ludowym uznajemy za doskonale spożytkowany, ponieważ taka wersja lektury zawsze cieszy się wielkim uznaniem naszych uczniów.

red. (E.B)