Europejski Dzień Języków Obcych - 28. 10. 2021 r.

W dniu 28 października społeczność szkolna obchodziła Europejski Dzień  Języków Obcych.W tym roku uczniowie klas V-VIII mieli nie lada wyzwanie. W ciągu dwóch godzin trzeba było zbudować jedną z budowli europejskich. Klasy same wybrały co będą budować: klasa 5a – Łuk Tryumfalny w Paryżu, 5b- Luwr – Muzeum Sztuki w Paryżu, klasa 6- Tower Bridge Most w Londynie, klasa 7a – Big Ben Londyn, klasa  7b – Wieża Eiffla w Paryżu, klasa 8a- Brama Brandenburska w Berlinie, klasa 8b – Krzywa Wieża w Pizie.  W ciągu dwóch godzin można było podziwiać ogrom ciekawych pomysłów i materiałów, z jakich miały być wybudowane budowle. Uczniowie wykazali się talentem organizacyjnym, estetycznym, umiejętnością współpracy w grupie pod presją czasu. Wykonawcy najlepszych trzech budowli  Luwr – I miejssce, Krzywa Wieża w Pizie II miejsce i Big Ben III miejsce. Uczniowie otrzymali wejścia na Paintball i do parku linowego w Niedzicy. Uzupełnieniem tej świetnej zabawy były tańce uczniów klas 6, 8a i 8b. Tańce zostały przygotowane pod okiem pani A. Blak, J. Kwak i pani K. Walas. Całość pokazu tańca uzupełniły stroje wypożyczone dzięki uprzejmości zespołu "Zielony Jawor" z Krempach. Wszyscy uczestnicy obchodów EDJO spisali się wyśmienicie i z pewnością, zachęcili kolegów do udziału w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych.

red. (J.K)