Święto Odzyskania Niepodległości

W dniu 08.11.2021r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy przedstawienia wyjaśnili widzom, co świętujemy 11 listopada. Wystąpili m. in. uczniowie symbolizujący trzech zaborców  Rosję, Austrię i Prusy, uczniowie odgrywający legiony polskie, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza oraz charyzmatycznego Józefa Piłsudskiego. Aktorzy przedstawili fragment historii Polski, począwszy od  utraty niepodległości w wyniku rozbiorów w latach 1772, 1793, 1795,  poprzez wysiłki Polaków w walce o wolność (powstania, tworzenie legionów, podnoszenie narodu na duchu przez wielkich poetów i pisarzy) i ustalenie w Europie nowych granic po I wojnie światowej.

red. (E.F.)