Zimowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży 2022 r.

W dniu 8 marca br. w ramach Zimowej Spartakiady Dzieci i Młodzieży 2022 r. Gminy Bukowina Tatrzanska w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie odbyły się zawody w Białce Tatrańskiej- Kaniówce. Wzieło w nich udział 8 szkół naszej gminy. W klasyfikacji drużynowej SP Leśnica Groń zajęła 6 miejsce łącznie 46 pkt.z podziałem na: męszczyźni IV miejsce 30 pkt., kobiety VI miejsce 16 pkt. Startowało 20 reprezentantów naszej szkoły w czterech grupach wiekowych (rocznikowych). Najlepszy wynik naszych reprezentantów uzyskała Nikola Bafia w snowbardzie zajmujac II miejsce, indywidualnie- srebrny medal, VI miejsce w narciarstwie alpejskim grupa I rocznik 2013- 2014, oraz Alan Bafia V miejsce w narciarstwie alpejskim i snowbardzie, grupa II, rocznik 2011- 2012. Na zakończenie zawodów rozdano medale, puchary i dyplomy w kategorii idywidualnej i zespołowej szkół.

red. (J.D)