"Lektury szkolne inaczej"

Lektury szkolne inaczej

Klasy czwarte na zajęciach rozwijających zainteresowania polonistyczne przygotowały inscenizaje lektur: uczniowie z IVa "Bajkę o rybaku i rybce" na podstawie utworu A. Puszkina, zaś z IVb "Pinokia" Carla Collodiego. Czwartoklasiści opanowali długie teksty, samodzielnie przygotowali stroje, rekwizyty oraz dekoracje, a potem zaprosili swoich kolegów z klasy oraz "zerówkowiczów" z opiekunkami oddziału 0a i 0b. Chcieli zprezentować umiejętności przed "swoimi paniami", które były ich wychowawczyniami w klasach młodszych. Młodzi aktorzy byli bardzo stremowani, ale potrafili się zmobilizować i pokazali, co potrafią. Przedstawienia utrwaliły treść lektur, zaangażowały emocjonalnie wykonawców, którzy już myślą o następnych aktorskich popisach. Mamy nadzieję, że widzom się podobało i przyjmą zaproszenie na kolejne występy.

red.(R.S)