Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 25. 04. 2022 r.

Najwspanialszą funkcją książki jest fakt, że w łatwy sposób może nas przenosić w różne miejsca. Tym razem w naszej szkole zdarzył się cud, to nie książka przeniosła nas do swojego świata, ale nasz świat przyciągnął bohaterów ulubionych historii i postawił ich…
w szkolnych ławkach. Jak to się stało? Nasi uczniowie wiele im w tym pomogli. Otóż z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 25 kwietnia w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs „Najlepsze przebranie za ulubioną postać literacką”. Na korytarzu w tym dniu zaroiło się od wielu fantastycznych postaci, które znamy z książkowych opowieści. Dodatkowo na lekcji języka polskiego każdy z uczniów musiał opowiedzieć o postaci, za którą się przebrał. Poza rozwijaniem kreatywności i wyobraźni tworząc strój, uczniowie utrwalali znajomość lektur i rozbudzali zamiłowanie do sięgnięcia po książkę wśród swoich rówieśników.
Dzięki tej inicjatywie Ania Shirley mogła zjeść kanapkę z Hermioną Granger, a Balladyna uciąć sobie radosną pogawędkę z Bilbo Bagginsem czy pasterką Zosią. Nieograniczona niczym wyobraźnia naszych uczniów dokonała tych cudów, sprawiając, że to był naprawdę wyjątkowy dzień. Nauka po raz kolejny połączyła się z kreatywnością, a wynikiem tego równania mogła być tylko dobra zabawa.

red. (E.B)