Finał Wojewódzki XXII edycji Turnieju Piłki Nożnej „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

Finał Wojewódzki XXII edycji Turnieju Piłki Nożnej U10K „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

Zawody odbyły w dniu 24 maja 2022 r. w Krakowie – Nowej Hucie w obiektach sportowych KS Hutnik Kraków.
Udział w w/w turnieju brały udział następujące dziewczynki rocznik 2012-2013:
1. Nikola Bafia 6.Kinga Łaś
2. Nikola Gał 7.Renata Michalczewska
3.Hanna Gał 8. Anna Sądelska
4. Maria Gał 9.Emilia Siuty
5.Karolina Hornik 10. Ewelina Zarębczan
11. Gabriela Szewczyk 12. Natalia Bednarz
W kolejności rozegranych meczów padły następujące wyniki:
1. SP Leśnica Groń – AZS UJ Kraków, wynik 0:17 dla Krakowa.
2. SP Leśnica Groń – Respekt Myślenice, wynik 0:10 dla Myślenic.
3. SP Leśnica Groń - SP Niedzica, wynik 9:1 dla Leśnicy.
W pierwszych dwóch meczach nasze dziewczynki nie mogły nawiązać skutecznej walki, ponieważ kluby te regularnie startują we współzawodnictwie uczniowskich klubów sportowych województwa małopolskiego.
Natomiast w trzecim meczu z SP Niedzica nawiązały skuteczną walkę wygrywając wynikiem 9:1. Wyśmienitą „snajperką” okazała się Nikola Bafia, która strzeliła 8 bramek oraz Hanna Gał jedną bramkę.
Po obdarowaniu uczestników turnieju medalami i słodyczami przez organizatora, czyli firmę spożywczą Tymbark, wróciliśmy szczęśliwie do naszej szkoły bogatsi o doświadczenia emocjonalne i sportowe.
Opiekę nad naszymi zawodniczkami pełnił nauczyciel wychowania fizycznego mgr Józef Jerzy Dudek.