Turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska.

Turniej odbył się w dniu 31 maja 2022 r. w obiekcie sportowym „Orlik” Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
1. Michał Szewczyk
6. Jan Mucha
2. Piotr Dziedzic
7. Sylwester Stachoń
3. Michał Budz
8. Łukasz Milon
4. Sebastian Sikora
9. Dominik Jerdonek
5. Maciej Morawa
10. Daniel Marek
Turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym”, a w kolejności rozegranych meczów padły następujące wyniki:
1. SP Leśnica Groń – SP Czarna Góra SP 2, wygrana 6:0.
2. SP Leśnica Groń – SP Białka Tatrzańska, wygrana 3:0.
3. SP Leśnica Groń – SP Czarna Góra 1, wygrana 5:0.
4. SP Leśnica Groń – SP Bukowina Tatrzańska, przegrana 2:4.
5. SP Leśnica Groń – SP Brzegi, wygrana 8:1.
Cztery zwycięstwa i jedna przegrana dały nam 12 punktów, co pozwoliło w klasyfikacji sześciu startujących szkół z Gminy Bukowina Tatrzańska na zajęcie II miejsca.
Na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje udział w naszej reprezentacji ucznia kl. VI Daniela Marka, który technicznie i kondycyjnie poradził sobie w grze z dwa lata starszymi kolegami.
Na koniec turnieju Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska mgr inż. Andrzej Pietrzyk wręczył uczestnikom medale, dyplomy, puchary oraz bony na zakup sprzętu sportowego dla szkoły, a przedstawiciel „Termy Bukovina” wręczył uczestnikom bezpłatne bilety wstępu do geotermii.
Opiekę nad naszymi zawodnikami pełnił nauczyciel wychowania fizycznego mgr Józef Jerzy Dudek.