,,Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku” - pożegnanie ósmoklasistów.

,,Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku”

To właśnie ten cytat stał się tematem przewodnim klas VIII w dniu ich pożegnania ze szkołą podstawową. O godz. 11.30 odbyła się uroczysta akademia. Wzięli w niej udział: Wójt Gminy Bukowiny Tatrzańskiej pan Andrzej Pietrzyk, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego pani Zofia Kuczyńska, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz uczniowie. Pierwszą część stanowiło pożegnanie klas VIII, przygotowane przez klasy siódme. Przypomnieli oni naszym absolwentom ich pierwsze kroki w szkole, a więc lata spędzone w przedszkolu. Następnie przenieśli ich na czerwony dywan, gdzie odbyła się nasza prywatna gala rozdania Oskarów 2022. Każdy uczeń otrzymał statuetkę, za wybitne osiągnięcia jakich dokonał w szkole, a więc przede wszystkim za bycie sobą. Następnie pałeczkę przejęli ósmoklasiści. Przygotowali oni doskonałą parodię życia w szkolnych ławkach, doprowadzając tym samym wszystkich do łez. Nastroje zmieniły się, gdy rozpoczęli oni podziękowania skierowane do swoich rodziców, wychowawców, dyrekcji i uczących ich nauczycieli.

Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie Pana Dyrektora – Radosława Fiedlera, skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli. Pan dyrektor wraz z wychowawcami, panią Renatą Sproch i Justyną Kwak, wręczyli nagrody uczniom kl.VIII wyróżniającym się w nauce i zachowaniu. Wójt Gminy pan Andrzej Pietrzyk również nagrodził tych uczniów, dając w ten sposób wyraz wdzięczności za ich pracę. To był wyjątkowy dzień dla naszych ósmoklasistów. Mamy nadzieję, że ich ,,pierwsze, samodzielne kroki”, które będą stawiać już poza murami naszej szkoły, zawsze doprowadzą ich na właściwe ścieżki, wiodące tam, gdzie faktycznie pragną dotrzeć.

red. (E.B)