Wycieczki do Tatrzańskiego Parku Narodowego - 24. 11. 2021 r.

24, 25, 26 listopada w ramach programu edukacyjnego Bliżej Tatr odbyły się wycieczki klas Ia, Ib, IIa do Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem. Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości z zakresu edukacji przyrodniczej. Pierwszaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych ''Jak zwierzęta przygotowują się do zimy''. Dzieci nauczyły się rozpoznawać zwierzęta, opisywały miejsca ich schronienia, poznały, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które robią zapasy na zimę, dowiedziały się jak ludzie pomagają zwierzętom przetrwać zimę.

Klasa IIa brała udział w warsztatach ''W tatrzańskim lesie''. Uczniowie dowiedzieli się między innymi

czym różni się jodła od świerka, jak wygląda liść jesionu. Poznali inne drzewa rosnące w tatrzańskim lesie a także co daje nam las i jak rozsądnie korzystać z jego bogactwa. Na koniec zajęć uczniów czekała nauka przez zabawę w Sali odkryć gdzie mogli w kreatywny sposób utrwalić poznane wiadomości.

red. (M.M)