Pasowanie na czytelników - 15. 10. 2021 r.

15 października uczniowie klasy 2a zostali pasowani na czytelnika.

Pasowanie na czytelnika to przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Jego celem jest zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie zostali pasowani, dowiedzieli się, jak należy dbać o zasoby biblioteki. Po wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka Mariola Ziemianek dokonała pasowania każdego z uczniów.

Na pamiątkę drugoklasiści  otrzymali dyplomy, które będą im przypominały o tym wydarzeniu. Mogli również wypożyczyć wybraną książkę.

W najbliższym czasie pasowanie na czytelnika otrzymają uczniowie klasy 2b, 1a i 1b.

red. (M.Z)