XV Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich

11 maja 2022 roku, pod patronatem Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska Pana Andrzeja Pietrzyka,

Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Leśnicy Groniu gościła uczestników XV Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich.

Konkurs wyzwolił wiele emocji zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Przygotowanie wymagało systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła na odniesienie sukcesu.

Taka forma sprawdzenia to nie tylko ćwiczenia, ale również wspaniała zabawa, umożliwiająca zweryfikowanie swoich umiejętności i możliwości, kształtująca w uczniach współzawodnictwo, a także pozwalająca na nawiązanie współpracy między szkołami i nauczycielami. Uczestnicy tegorocznego konkursu – reprezentanci klas trzecich zmierzyli się z testem, w którym mieli okazję wykazać się wiedzą ortograficzną.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac, wyłoniła zwycięzców. I tak kolejno zajęli:

I miejsce - Szymon Rozmus - uczeń Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej,

II miejsce - Hanna Gał – uczennica Szkoły Podstawowej w Leśnicy Groniu,

II miejsce ex aequo - Kinga Łaś – uczennica Szkoły Podstawowej w Leśnicy Groniu,

wyróżnienie - Julia Chowaniec - uczennica Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej,

wyróżnienie – Paulina Kobylarczyk - uczennica Szkoły Podstawowej w Brzegach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki od Wójta Gminy.

W imieniu Wójta nagrody wręczyła Pani Zofia Kuczyńska. Gratulujemy uczestnikom tegorocznego konkursu!

red.(M.M)