Uniwersytet Dzieci - udział klasy 1a

Klasa 1a przeprowadziła dziś ostatnie zajęcia w ramach projektu "Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?". Był to projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci, dzięki któremu pierwszaki przez cały rok w ciekawy sposób poszerzały swoją wiedzę na temat obecności matematyki  w życiu codziennym. W ramach tych zajęć ćwiczyliśmy odczytywanie godzin, mierzyliśmy długość papieru toaletowego, wykonaliśmy klepsydry, a także poznawaliśmy jednostki miar i wag. Na ostatnich zajęciach zrobiliśmy pyszny i zdrowy sok warzywno-owocowy, ale wcześniej wykonaliśmy kilka praktyczncyh zadań. Okazał się np., że do zważenia owoców można użyć wagi wykonanej z...wieszaka na ubrania! Przekonaliśmy się też, że taka sama ilość surowców wcale nie daje takiej samej ilości soku. Na własne oczy widzieliśmy także, że marchewka po pokrojeniu waży tyle samo, co przed (no, chyba, że ktoś potajemnie schrupie sobie trochę po drodze;). W trakcie trwania projektu każdy uczeń-niczym student-wypełniał indeks, a na zakończenie otrzymał pamiątkowy dyplom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w projekcie!

red. (J.P)