Innowacja GERMAN CHALLENGE

Innowacja  ta  ma na celu szerzenie idei popularyzacji wśród uczniów nauki języków obcych      z wykorzystaniem technik informacyjno- komunikacyjnych.

Ma ona zachęcać i motywować uczniów do poznawania zwyczajów, atrakcji turystycznych, ciekawych miejsc, wynalazców, kompozytorów, zakątków Europy a w szczególności krajów takich jak Niemcy, Austria i Szwajcaria.

Adresatami innowacji są uczniowie klasy 7a,którzy dopiero zaczynają swoją przygodę           z językiem niemieckim. Główną przyczyną opracowania innowacji z j.niemieckiego była potrzeba budzenia zainteresowania krajami niemieckiego obszaru językowego, rozwijania sprawności językowych oraz kreatywności poprzez wykorzystanie nowoczesnych technik w nauce języka.

Główne założenia pracy na innowacyjnych zajęciach:

- wykorzystanie programu geniall.ly jako listy  zadań do wykonania na każdy dzień.

- wdrożenie innowacji polegać będzie na codziennym monitorowaniu przez uczniów nowych zadań na platformie i przesyłaniu rozwiązań. Zadania są oparte na słowach kluczach          lub materiale ikonograficznym, ewentualnie zdjęciach. Często są podawane dodatkowe podpowiedzi w formie linków do stron niemieckich. Autorem innowacji jest pani Justyna Kwak - nauczyciel j.niemieckiego.

link do innowacji :

red. (J.K)