Pasowanie uczniów klas I a i b na czytelników biblioteki szkolnej i Gminnej Biblioteki Publicznej - 26. 01. 2023 r.

26  stycznia odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas I a i b na czytelników biblioteki szkolnej i Gminnej Biblioteki Publicznej.

Po powitaniu p. Monika wyjaśniła uczniom, jaka jest różnica między biblioteką szkolną a publiczną. Następnie uczestnicy pasowania   zostali zapoznani z zasadami, jak należy dbać o książkę, aby stała się przyjacielem, odgadywali zagadki związane z bajkami. Po tej części uczniowie złożyli uroczystą przysięgę,  a następnie otrzymali pamiątki – dyplom i książkę.  Potem mogli wypożyczyć sobie książki do domu. Niektórzy już zaczęli je czytać w bibliotece. Odchodząc obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną i publiczna,  może przyjdą z młodszym rodzeństwem i rodzicami.

red. (M.Z)