"Laboratoria Przyszłości"

Drukarki 3D, kamery, aparaty, mikrofony, sprzęt do nagrań – oto kilka pozycji z listy, które stanowić będą już niedługo wyposażenie polskich szkół. Ruszyła bowiem największa inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Największym jej zadaniem jest zbudowanie nowoczesnej szkoły, która stworzy warunki sprzyjające odkrywaniu talentów uczniów oraz zaangażuje ich w ciekawe zadania rozwijające ich zainteresowania. Zdobywanie wiedzy przez eksperymentowanie, a przede wszystkim przez doświadczanie, to najlepsza droga do uzyskania praktycznych umiejętności w wielu dziedzinach. To najwyższa pora aby uczniowie wyszli z ławek i nauczyli się praktycznych umiejętności. W tym momencie nasza szkoła da uczniom takie możliwości. Dotychczasowy sposób zdobywania wiedzy zostanie bardzo uatrakcyjniony a nabywanie praktycznych umiejętności wzmocnione jak nigdy dotąd.

Pragniemy poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu i już niedługo będzie mogła pochwalić się pierwszymi zmianami, jakie nastąpią w związku z wykorzystaniem pozyskanego sprzętu. Wyposażenie techniczne naszej szkoły pomoże w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej i jej organizacji. Udział w programie i otrzymane wsparcie to wielka szansa dla naszych uczniów.

red.(E.B)