#LaboratoriaPrzyszłości

Rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy z przytupem i głowami pełnymi pomysłów. Nasi uczniowie na półmetku tego roku szkolnego, nie zawodzą pod względem chęci do działań praktycznych, które tak mocno wspiera program #LaboratoriaPrzyszłości. Styczeń był miesiącem, który wieńczył I okres edukacyjnej działalności uczniów, więc wielu z nich musiało zakasać rękawy i więcej popracować. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie do podjęcia działań na polu praktyki. Dzięki wykorzystaniu sprzętu z projektu #LaboratoriaPrzyszłości w styczniu odbyły się następujące zajęcia:
- Kółko plastyczne pod opieką p. Małgosi Mszanik podjęło się uszycia woreczków do przechowywania figur szachowych. Zadanie nie było łatwe, zwłaszcza, że uczniowie wykorzystali maszyny do szycia, a te budziły wiele obaw. Krok, po kroku pod czujnym okiem opiekuna udało się uszyć piękne, mocne woreczki, które posłużą też innym.
- Klasa IV b pod opieką wychowawcy p. Justyny Kwak przypomniała wszystkim jak ważna jest zdrowa dieta w życiu człowieka. Swoimi kanapkami udowodniła, że nawet mały człowiek jest w stanie samodzielnie przygotować dla siebie zdrową przekąskę.
- Klasy IIIa i IIIb pod opieką p. Katarzyny Walas podjęła się pieczenia ciasteczek. Zajęcia w kuchni to tylko pretekst do tego, aby nauczyć dzieci różnych słów w języku angielskim, a że nauka idzie w parze z praktyką, to lekcja była bardzo udana.

red. (E.B)