"Święta w ruch - Boże Narodzenie"

W grudniu w oddziale przedszkolnym 0b odbyły się zajęcia w ramach drugiej części innowacji pedagogicznej "Święta w ruch" - zajęcia metodą "Edukacja przez ruch". Tym razem dzieci samodzielnie i w zespołach realizowały następujące tematy:

1. Święty Mikołaj

2. Pomocnik św. Mikołaja

3. Choinka

4. Szopka

5. Święta Rodzina

W tej części innowacji szczególnie rozwijano orientację w schemacie własnego ciała, umiejętności grafomotoryczne, umiejętności współpracy w zespole, pojęcia matematyczne: koło, kwadrat. Dzieci miały też sporo okazji do twórczej pracy. Wszystkie karty pracy zostały wykonane samodzielnie. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością przy wszystkich zadaniach, ale szczególnie przy tworzeniu postaci w szopce. Ostatnia część innowacji odbędzie w marcu i dotyczyć będzie "Wiosennych radości".

redd. (A.W)