Projekty edukacyjne cz.2 #NPRCz2.0

Klasa V a

„Pajączek na rowerze”

Wykorzystując zakupione nowe lektury, uczniowie klasy 5a przeczytali powieść Ewy Nowak "Pajączek na rowerze". Ta wspaniała książka dla młodzieży bardzo spodobała się piątoklasistom, ponieważ porusza problemy bardzo im bliskie: pierwszą miłość, konflikty w rodzinie i między rówieśnikami, radzenie sobie z kompleksami i fobiami, koleżeństwo, przyjaźń i wiele innych.   Po poznaniu lektury uczniowie w dwóch grupach wykonali projekty. Pierwsza z nich sporządziła plakat, druga - lapbook. Oba zawierały ciekawe informacje, ilustracje i zdjęcia, wszystko przedstawione w interesującej formie. Piątoklasiści nie tylko zdobyli potrzebne wiadomości i umiejętności, ale również dobrze się bawili.

Efektem projektu był plakat i lapbook.

Klasa IV a

Cuda natury i przyrody

Bardzo istotny wpływ na rozwój osobowości dziecka ma stały kontakt z książką. Książka spełnia w życiu wiele funkcji, a zwłaszcza: poznawczą, wychowawczą i estetyczną.          W ramach realizowanego w szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 4a, podczas lekcji przyrody, poznali książki przedstawiające cuda natury i kultury. Następnie sami wykonali książkę ukazującą piękno otaczającego nas świata.

Efektem projekty była wykonana książka.

Klasa VI b

„ Warto przeczytać, polecam, naprawdę super! …”

to tylko nieliczne wypowiedzi uczniów klasy 6b, która dołączyła do realizacji NPRCz.2.0
Uczniowie wcześniej mieli okazję wypożyczyć książkę  z bardzo bogatego zasobu naszej szkolnej biblioteki i przeczytać. Zwieńczeniem pracy było wykonanie własnego projektu okładki wraz z krótką zachętą wyboru tej właśnie pozycji, skierowanej do koleżanek i kolegów.
Książki w nowej odsłonie, zaprezentowane na gazetce, przyciągają wzrok i uwagę każdego ucznia odwiedzającego bibliotekę.

Efektem jest wystawa na gazetce bibliotecznej.

Red. (M.Z.)