"Cudowny Medalik" dla klas trzecich

"O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy." - te słowa modlitwy wybrzmiały dzisiaj z ust dzieci z klas 3a i 3b, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej. Dzieci podczas uroczystej Mszy Św., której przewodniczył ks. Proboszcz Jan Żurowski przyjęły jeden z symboli religijnych jakim był Cudowny Medalik. Data naszego wyjazdu nie jest przypadkowa. To właśnie 27 listopada przypada święto Najświętszej Maryi Panny objawiającej Cudowny Medalik. Ksiądz Proboszcz zapoznał nas z historią Sanktuarium na Olczy. Odwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i przypomnieliśmy sobie historię Łucji, Franciszka i Hiacynty. Pielgrzymkę zakończyliśmy korzystając z gościnności Restauracji Szara Góra, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę.

(red. J. P.)