„Niechaj Ziemię rozśpiewa kolęda…”

W czwartek 16.12 cała szkoła rozbrzmiewała dźwiękiem kolęd i pastorałek. W uroczystym nastroju spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wspólnie kolędować i poczuć atmosferę nadchodzących świąt. Kolędy prezentowały dzieci z klas 0-III oraz IVa, Va i Vb. Wystąpił też solowo Daniel Dziadkowiec z klasy VI. Usłyszeliśmy tradycjne polskie kolędy, jak „Dzisiaj w Betlejem”, czy „Gore gwiazda Jezusowi”, a także znane kolędy w nowych aranżacjach, jak „Zostań, Jezu, mym braciszkiem”. Pojawiły się też piękne piosenki świąteczne, m.in. „Skrzypi wóz”, „Dziś w stajence”, „Zaśnij, mój Syneczku”, „Gwiazdy tańczyły” czy „Już blisko kolęda”. Zabrzmiały pastorałki na góralską nutę: „Wsyndy śniega nasuło”, „Dobrze ześ się, Jezu” i „Oj, Maluśki”, a także piosenki w języku angielskim („Baby Jezus, we love you”). Nie mogło zabraknąć najpopularniejszej kolędy świata. „Cicha noc” zabrzmiała po angielsku jako „Silent night”. Daniel z piosenką „Podarunki z Nieba” wprowadził nas w tkliwy i sentymentaly nastrój, a przy pieśni „Kolęda dla nieobecnych” chyba wszyscy słuchacze poczuli wielkie wzruszenie. Uroczysty klimat koncertu zwieńczył utwór „Jest taki dzień”, który zaśpiewali wszyscy obecni na sali nauczyciele. Na koniec koncertu Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

red.(J.P)