Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 01. 03. 2022 r.

Dzisiaj oddajemy Wam hołd!

1 marca nasza szkoła brała udział w uroczystej akademii z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Klasa IVa przedstawiła krótki program, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej przez sowietów władzy komunistycznej. Celem tej akademii było również budzenie w młodych ludziach patriotyzmu.

Mali wykonawcy z przejęciem recytowali wiersze, wcielili się w "żołnierzy niezłomnych", przybliżając sylwetki "Inki", Henryka Fiuka czy rotmistrza Witolda Pileckiego. Na podziw zasługuje też wykonana przez nich "Piosenka Małego Patrioty", którą zaśpiewali z wielkim zaangażowaniem.

Uczniowie klasy IVa pod opieką pani Małgorzaty Mszanik przygotowali również dekorację, dając wyraz swojej miłości do Ojczyzny.

Podczas występu został wykorzystany sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości".