Projekt Laboratoria Przyszłości

Dźwięki mikserów nastawione na najwyższe obroty? Odgłosy siekania i szatkowania? Cudowne aromaty unoszące się wokół, które złamią silną wolę największego fanatyka diet? O czym mowa? Oczywiście o działalności kulinarnej naszych uczniów, którzy dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie Labolatoria Przyszłości mają możliwość rozwoju własnych umiejętności oraz zdobycia wiedzy praktycznej. Doskonale wyposażona kuchnia, wysokiej jakości sprzęt i pełne zaangażowani uczniów to przepis na sukces i pyszne dania, które są skutkiem finalnym owej działalności. Nasi nauczyciele udowodnili, że kuchnia to nie tylko gotowanie samo w sobie. Gotowanie to również nauka języka angielskiego i praktykowanie słownictwa związanego z żywieniem i kuchnią. Matematyka plus gotowanie równa się utrwalanie znajomości miar i wag. To lekcja kultury i taktu, ćwiczenia SavoirVivre w ramach godzin wychowawczych, lekcja uprzejmości dziewczyn dla chłopców na ich święto oraz pretekst do uczczenia mało znanych świąt jak dzień piekarza i cukiernika. Głowy nauczycieli są pełne pomysłów, uczniowie łatwo złapali przynętę, a efekty można oglądać na własne oczy.

Dodatkowo, dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie poznali tajniki szycia. Praca na maszynie do szycia dała im wiele radości i rozbudziła zamiłowanie do tworzenia nowych rzeczy. Większość naszych dzieci nigdy nie używała w swoich domach maszyny do szycia, więc zadania na lekcjach plastyki i techniki przyczyniły się do odkrycia nowych obszarów ich umiejętności. To dopiero rozgrzewka, jeśli chodzi o wykorzystywanie całego sprzętu otrzymanego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Wielka kontynuacja nastąpi już we wrześniu, tymczasem zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z działalności naszych uczniów, jaka miała miejsce przez ostatnie tygodnie.

red.(E.B)