Niezwyczajny dzień!

Zwyczajny dzień, środek tygodnia, a jednak każdy patrzył na siebie dzisiaj trochę inaczej. 8 marca, to ważna data w naszym kalendarzu. To właśnie ten dzień był przyczyną całego szkolnego zamieszania. Chłopcy z delikatnymi uśmiechami, wyciągający z plecaka kwiaty oraz słodycze byli dzisiaj częstym widokiem. Dziewczyny, które z nieskrywaną radością i rumieńcem na policzku, przyjmowały owe podarunki wypełniały dzisiaj szkolne korytarze. Wystający z niemalże każdego żeńskiego plecaka tulipan to potwierdzenie, że w naszej szkole poza superkobietami jest wielu superfacetów, dzięki którym mogłyśmy się poczuć dzisiaj tak wyjątkowo.
Również podczas lekcji szczególnie zwracaliśmy się w stronę płci pięknej. Klasy 5a i 6b podczas lekcji języka polskiego z p. Elżbietą Budz przygotowywały karty mocy wyjątkowych Polek. Znalazły się tam m.in. Maria Konopnicka, Maria Składowska-Curie, Iga Świątek, Anita Włodarczyk czy pani wychowawczyni, która też przecież jest super. Zadanie było świetną zabawą oraz okazją do przybliżenia życiorysów sławnych Polek. Podczas tworzenia kart okazało się jednak, że kobiety to nie do końca taka ‘’słaba płeć”.

red.(E.B)