"Czytanie na dywanie" - podsumowanie projektu

Czytanie książki jest jak podróż po świecie drugiego człowieka”

Uczniowie klasy 2A przez cały rok szkolny podróżowali przez różne światy, wcale nie potrzebując samolotu, ani nawet czarodziejskiego dywanu. Działo się to za sprawą projektu „Czytanie na dywanie”, który realizowaliśmy od początku roku. Zgodnie z jego założeniem, co tydzień inne dziecko czytało wybraną opowieść (najlepiej swoją ulubioną). Klasa zawsze słuchała z uwagą, ciekawa dalszych losów bohaterów, zdarzało się nawet, że książka musiała być kontynuowana, bo wszystkich zjadała ciekawość, co wydarzy się dalej. Po wysłuchaniu opowieści uczniowie rysowali ilustrację przedstawiającą wybraną scenę książki i zapisywali tytuł oraz autora. Powstałe wytworzy cieszyły nasze oczy na klasowej gazetce do następnej odsłony projektu, kiedy czytała następna osoba. Projekt został bardzo dobrze przyjęty przez dzieci. Mimo tremy, która niejednokrotnie towarzyszyła uczniom, dzieci chętnie prezentowały swoje ulubione pozycje, a także swoje umiejętności pięknego czytania. Mamy nadzieję, że czas wakacji będzie sprzyjał poszukiwaniom nowych, fascynujących książek, a wrażeniami z ich czytania podzielimy się w przyszłym roku szkolnym!

red. (J.P)