Europejski Dzień Języków Obcych - zaproszenie

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu zostanie zorganizowany konkurs o językach krajów europejskich dla uczniów klas 4-8. Wszystkie potrzebne materiały do konkursu znajdują się na gazetce obok sali językowej. Zachęcamy, aby wykorzystać długie przerwy, (podczas których często jesteście znużeni i znudzeni), do zapoznania się z ciekawostkami występującymi w językach różnych państw. Materiały te dołączone są również w linku poniżej. Bardzo prosimy wychowawców klas wraz z uczniami o wytypowanie 3-osobowych drużyn (klasy czwarte mogą mieć drużyny 3-5 osób) i powiadomienie organizatorów do piątku, tj. 22 września, kto będzie reprezentował klasę. Konkurs wraz z krótką częścią artystyczną odbędzie się we wtorek na lekcji 2 i 3. W tym dniu uczniowie klas 0-3 wykonują prace plastyczne na lekcji 1 i 2. Wychowawcy klas dostaną rysunki słynnych budowli europejskich i zadaniem dzieci będzie wyklejenie ich kawałkami papieru kolorowego w kolorze flagi danego państwa. Na lekcji 3 uczniowie wraz z wychowawcami proszeni są o zejście na salę gimnastyczną, gdzie odbędzie się podsumowanie konkursu.

red.(K.W.)