Klasa 5a na Kasprowym Wierchu - 11. 10. 2023 r.

11 października klasa 5a wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego.

W ramach programu  przygotowanego przez Polskie Koleje Linowe ze współpracą z Tatrzańskim Parkiem Narodowym uczniowie mieli możliwość odbycia lekcji w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, przejazdu koleją linową na Kasprowy Wierch oraz wycieczki z przewodnikiem-edukatorem na sam szczyt. Dzięki zajęciom  piątoklasiści mieli okazję posłuchać ciekawostek związanych z florą i fauną Tatrzańskiego Parku Narodowego, zapoznać się z podstawowymi zasadami ochrony środowiska, a przy okazji również podziwiać urodę tatrzańskich szczytów. Piękna pogoda, błękitne niebo i wspaniałe widoki wywarły niezapomniane wrażenia. Dzieci z zapartym tchem wypatrywały kozic i niedźwiedzi, udało się je zauważyć w drodze powrotnej, na szczęście  dla wszystkich, z wysoko "płynącej" gondoli.

red. (R.S)