Projekt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała." - Richard Steele

Trzecioklasiści lubią ćwiczyć, dlatego w II półroczu gimnastykowali swoje umysły przez udział w projekcie czytelniczym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizowanego w naszej szkole w tym roku szkolnym. Każdy z uczniów czytał przed klasą wcześniej przygotowany tekst z książki Marka Michalaka pt. „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Krótkie historie poruszały zagadnienia wartości, którymi warto kierować się w życiu, takie jak szacunek, odwaga, nadzieja, wdzięczność, pokój. Opowiadania pomagały lepiej zrozumieć trudno brzmiące słowa i były okazją do refleksji, czy i dlaczego warto o nich w życiu pamiętać. Z przygotowanych przez uczniów definicji powstała gazetka, aby więcej osób mogło poczytać o tym, co w życiu ważne.