Wycieczka klasy 4a i 4b do Kalwarii Zebrzydowskiej

26 kwietnia 2022r. odbyła się wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej- w I rocznicę Komunii Świętej. Uczniowie klasy IV a i IV b uczestniczyli we Mszy św. ,podczas której złożyli przyrzeczenia oddania się Matce Bożej Kalwaryjskiej, podobnie, jak kiedyś to zrobił tata Karola Wojtyły.

Uczniowie zwiedzali Kalwarię w ten sposób poszerzając wiedzę z dziejów życia religijnego i kulturalnego regionu. Dzieci zobaczyły miejsca związane z Ojcem świętym, które znajdują się w budynku klasztornym, jego pokój i przedmioty należące do Papieża.

Następnie uczestnicy wycieczki przejechali do Szaflar gdzie podczas zajęć sportowych mogły integrować się oba zespoły klasowe. Rywalizacja, walka o punkty wzbudziły wśród dzieci dużo emocji. Było wesoło i zabawnie. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udziału we wspólnej wycieczce.

red. (M.Z)