Przedszkolaki w Wiejskim Domu Kultury "Walusiówka" 22. 03. 2022 r.

22 marca 2022 dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się z wizytą do położonej nieopodal szkoły"Walusiówki". Jest to budynek Wiejskiego Domu Kultury, który w przeszłości pełnił funkcję kaplicy, następnie remizy OSP i biblioteki publicznej. Obecnie znajduje się tam izba regionalna, siedziba oddziału Związku Podhalan oraz odbywają się tam zajęcia zespołów regionalnych"Zawaternik" i "Ślebodni". Pani Maria Dudek opowiedziała o działalności zespołów oraz o licznych wyjazdach i sukcesach jakie zespoły odnoszą. Dzieci miały okazję zobaczyć garderobę z pokaźną kolekcję strojów góralskich. W izbie regionalnej przedszkolaki podziwiały sprzęty rolnicze i codziennego użytku, które kiedyś znajdowały się w podhalańskich domach. Na koniec dzieci wzięły udział w warsztatach malowania na szkle. Każdy przedszkolak wykonał piękny i niepowtarzalny obraz. Bardzo dziękujemy Pani Marii Dudek za wartościowe spotkanie, które zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy".

red. (A.W)