Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

"Żeby Polska, żeby Polska!

Żeby Polska była Polską!"

"Żeby Polska była Polską" przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze - pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy ósmej pod kierunkiem p. K. Jaskierskiej, p. J. Palarczyk i p. K. Gawlik. Uczniowie dowiedzieli się i przypomnieli sobie drogę Ojczyzny do niepodległości. Apel uświetniły wiersze i pieśni patriotyczne. Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" i o godz. 11.11 uczniowie odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu narodowego. Wszyscy uczniowie i nauczyciele nosili w tym dniu, przypięte do piersi biało-czerwone kotyliony, które wcześniej sami przygotowali. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

red. (K.J.)