Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Znajomość tabliczki mnożenia jest jedną z najważniejszych umiejętności, którą nabywamy już na początku przygody z edukacją. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która w tym roku przypadła na 17 listopada. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. To symboliczne święto przyciąga społeczności na całym świecie. Także nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu. W klasach 3-8 zostały przeprowadzone egzaminy, uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując przykłady na czas. Punktem finałowym Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wyłonienie klasowych Ekspertów Tabliczki Mnożenia i wręczenie madali potwierdzających znajomość tabliczki mnożenia uczniom, którzy pomyślnie zdali egzamin. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!

red. (K.J.)