Finał Wojewódzkiego Konkursu ,, Święci Podhala, Spisza i Orawy" 24. 11. 2023 r.

24 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu ,, Święci Podhala, Spisza i Orawy", którego byliśmy współorganizatorem. Szkoła Podstawowa w Leśnicy Groniu, Parafia im. św. Jacka w Groniu Leśnicy oraz Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska byli gospodarzami pierwszej edycji tegoż konkursu, któremu patronował Metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewki oraz Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak. Konkurs odbywał się na dwóch płaszczyznach: plastycznej oraz merytorycznej. Rozmach konkursu przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Do szkoły napłynęło blisko 340 prac z 37 szkół. W konkursie wiedzy wzięło udział 18 szkół, a do finału zakwalifikowało się 25 uczniów. Na kilka godzin nasza szkoła zamieniła się w miejsce, gdzie uczniowie mogli wykazać się wiedzą, dać upust swym zdolnościom artystycznym podczas prowadzonych warsztatów oraz przestrzenią, gdzie każdy mógł poczuć się doceniony i usatysfakcjonowany.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

LINK https://youtu.be/ii1Y_OaU0Lg

red. (E.B.)