Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Papieskim Sanktuarium - 27. 01. 2024 r.

W dniu 27 stycznia 2023 mimo wcześniej pory wyjazdu, trudnych warunków pogodowych… nasze grupy kolędnicze (66 uczestników) wraz z opiekunami wzięły udział ArchidiecezjalnymSpotkaniuKolędnikówMisyjnychw Sanktuariumśw. JanaPawłaIInaBiałychMorzach w Krakowie.Spotkali się tam dziećmi z najróżniejszych zakątków naszej diecezji. Większość z nich była ubrana w piękne, kolorowe stroje.

Odbyły się spotkania z misjonarzami pracującymi i pochodzącymi z Brazylii, którzy uczyli wielbić Jezusa przez śpiew i taniec... na koniec był konkurs wiedzy misyjnej „W trosce o Misje” w postaci gry kahoot – kilkanaście grup kolędniczych łamało sobie głowy. Ostatecznie jedna z naszych grup zdobyła 5 miejsce :). W przerwie między licznymi atrakcjami zjedliśmy pyszny misyjny obiad z Kuchni Misjonarza.

Najważniejszym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp Jana Zająca, który nazwał wszystkich kolędników, że są prawdziwymi apostołami wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia.Zachęcał, by „serca płonęły miłością”, a ręce były zawsze gotowe nieść pomoc tym, którzy czekają na pomoc materialną, ale przede wszystkim czekają na miłość. Po Eucharystii Wydział Misyjny przygotował dla kolędników misyjnych quest czyli „Wyprawę odkrywców JPII” w której dzieci otrzymały na koniec magnesy z św.JPII.

W drodze powrotnej - ostatni punkt wyjazdu to posiłek w Macdonald… każda wycieczka tam tafia :)

Dziękujemy: Ks. prob. Janowi Żurowskiemu za opiekę duchową, ufundowanie wyjazdu, a pieniądze na słodkości dzieci postanowiły przekazać na pomoc Marysi Białońskiej. Opiekunom grup:p. Ewie Topór, p.Anecie Rzepka, p.Joannie Bednarz i p.Jackowi Walas. Rodzicom za przygotowanie dzieci, a także kierowcy autobusu, który nas zawiózł i przywiózł w tak trudnych warunkach drogowych. … i na koniec ks. Leszek Kaczmarczyk prosił wszystkich gorąco pozdrowić i każdego z osobna uściskać, ale z racji obowiązków duszpasterskich nie mógł się z nami spotkać.

Bóg zapłać!

Red. K.G