Wycieczka klasy VIb do Krakowa 24. 04. 2024 r.

W dniu 24.04.2024 r. klasa VIB wraz z rodzicami i wychowawcą udała się na wycieczkę do Krakowa.  Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kazimierza oraz  Starej Synagogi. Pani Przewodnik w sposób bardzo ciekawy opowiedziała o  dzielnicy Krakowa, która związana jest z ludnością żydowską. Uczniowie po raz pierwszy mogli zobaczyć i zwiedzić żydowski dom modlitwy. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do   Fabryki Schindlera, wszyscy byli pod wrażeniem muzeum, które jest w bardzo ciekawy sposób zorganizowane. Zachwyceni byli  też paniami przewodniczkami, które przekazały dużą dawkę wiedzy z zakresu II wojny światowej w bardzo przystępny sposób. Po  zwiedzaniu był smaczny posiłek i deser, który odnowił siły i dodał energii do realizacji kolejnych punktów wycieczki. Tramwajem uczniowie i ich rodzice udali się na Stare Miasto, gdzie miała miejsce gra miejska, podczas której należało wykonać szereg zadań, np. zrobić selfie z "Adasiem", zdobyć jedną pieczątkę z oddziału muzealnego, sprawdzić, co zdobi ściany Sukiennic, odszukać płyty pamiątkowe, które znajdują się na rynku, zakupić kartkę pocztowa i napisać życzenia – wszystko pod presją ograniczonego  czasu. Było mnóstwo emocji i zabawy. Bawili się rodzice i dzieci. Z pewnością tej wycieczki nikt nie zapomni.

Red. (M.Z.)