Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych Gminy Bukowina Tatrzańska 06. 05. 2022 r.

W dniu 6 maja 2022 r. w godz. 9 - 14 odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych Gminy Bukowina Tatrzańska.
Turniej odbył się w hali sportowej Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej. Współorganizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa im. św. St. Kostki w Leśnicy Groniu, a fundatorem nagród w postaci medali (dla grup, które zajęły miejsca I-III), dyplomów uczestnictwa dla startujących szkół oraz pucharów dla grup, które zajęły miejsca I-III, Gmina Bukowina Tatrzańska. Dla grup dziewcząt i chłopców, które zajęły miejsca w pierwszej trójce, gmina zafundowała również bony pieniężne w wysokości: I miejsce – 300zł, II miejsce - 250zł, III miejsce – 200zł na zakup sprzętu sportowego dla swoich szkół.
Podczas turnieju zostało rozegranych łącznie 20 meczów w systemie „każdy z każdym”.
3. SP Białka Tatrzańska 4. SP Czarna Góra Nr 2
Wyniki końcowe w/w turnieju w kolejności zajętych miejsc I – III.
Dziewczęta/Chłopcy
I miejsce - SP Leśnica Groń I miejsce – SP Bukowina Tatrzańska
II miejsce – SP Brzegi II miejsce – SP Leśnica Groń
III miejsce – Białka Tatrzańska III miejsce - SP Białka Tatrzańska
Zostały również przyznane „Statuetki dla najlepszej zawodniczki i zawodnika turnieju”.
W kategorii dziewcząt otrzymała ją Julia Gąsienica – Groń SP Leśnica Groń. W kategorii chłopców Patryk Burnus SP Białka Tatrzańska.
Na zakończenie turnieju dekoracji zawodników dokonali mgr inż. Andrzej Pietrzyk Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska i Radosław Fiedler Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. St. Kostki w Leśnicy Groniu.
Koordynatorem w przygotowaniu zawodów gminnych oraz opiekunem reprezentacji SP Leśnica Groń w dniu turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego mgr Józef Jerzy Dudek.