„zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” - 2022 r.

Przed nami piąta, jubileuszowa, edycja konkursu pieśni patriotycznej „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”. Do muzycznej rywalizacji najmłodszych Małopolan zapraszają Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Paweł Nowak. Przedsięwzięciu partnerują Małopolski Kurator Oświaty oraz Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.
3 października uczennice i uczniowie naszej szkoły pod opieką p. M. Mszanik oraz M. Łukasz również wzięli udział w nagraniach do V edycji konkursu zaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ!
Uczniowie wystąpili w 3 kategoriach:
1. Kategoria zespół, klasa I-IV
uczniowie klasy 3 a: Nikola Bafia, Magdalena Mąka, Julia Wilczek, Weronika Waksmundzka, Jakub Gał z piosenką „Jestem Polakiem”
2. Kategoria zespół, klasa V-VIII
uczennice klasy 6b Weronika Bryja, Wiktoria Gąsienica-Groń, Anna Murzańska, Paulina Stehura, Paulina Szczepaniec, z piosenką ”Piechota”
3. Kategoria solista, klasa V-VIII
Uczeń klasy 7a Daniel Dziadkowiec z piosenką „Myślimy o Polsce”
Uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania.

red. (M.M)