,,Podwieczorek u Bilbo Bagginsa”

Czy omawianie lektury musi odbywać się w szkolnej ławce? Absolutnie nie! Dzięki temu, że nasza szkoła posiada doskonale wyposażoną kuchnię, zakupioną dzięki udziałowi w programie #LaboratoriaPrzyszłości, możemy przenosić wiele szkolnych pomysłow do kulinarnego świata smaków. Tolkien na kilka ostatnich dni zaprosił nas do fantastycznej krainy elfów, hobbitów i innych niezwykłych postaci. Podczas dzisiejszej lekcji, która odbywała się pod tytułem ,,Podwieczorek u Bilbo Bagginsa” uczniowie klasy 6b piekli magiczne pierniczki z kolorową szybką. Na podwieczorku oprócz pieczenia i zajadania się smakołykami, robiliśmy album bohaterów, który Bilbo stworzył po skończonej wyprawie. Przy pysznym posiłku rozmowy toczyły się o wiele swobodniej. Taka forma pracy bardzo przypadła wszystkim do gustu. Miejmy nadzieję, że wiedza przedostanie się przez żołądek do głów moich uczniów.

red. (E.B)