Wycieczka klas trzecich do Krakowa - 24. 11. 2022 r.

24 listopada klasy trzecie w ramach projektu POZNAJ POLSKĘ wybrały się na wycieczkę do Krakowa.

Celem wycieczki było zwiedzanie Krakowa, umożliwienie młodym ludziom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki a także praktyczne zdobywanie wiedzy – odkrywanie śladów historii i eksperymentowanie.

Pierwszym punktem w planie wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tam uczniowie mogli zawierzyć swoje prośby przed ołtarzem sanktuarium.

Kolejnym celem była lekcja muzealna w Podziemiach Rynku w Krakowie, która bardzo zaciekawiła naszych trzecioklasistów. Zajęcia poświęcone dawnym rzemiosłom i rzemieślnikom przeniosły uczniów do barwnego, gwarnego, średniowiecznego Krakowa. Tam mogli przyjrzeć się życiu i pracy dawnych rękodzielników oraz archeologów.

Po zajęciach, przyszedł czas na smaczny obiad w krakowskiej restauracji "U Filipa", gdzie uczniowie nabrali sił do kolejnego celu wycieczki, jakim było wyjście na Kopiec Kościuszki oraz zwiedzanie placówki muzealnej przy Kopcu oraz Muzeum Figur Woskowych.

Na koniec uczestnicy wycieczki udali się do innej krakowskiej restauracji o wdzięcznej nazwie "Kto wypuścił skowronka", by posilić się pyszną pizzą. Tak zaopatrzeni mogli ruszyć w powrotną drogę do domu.

Mimo niesprzyjającej pogody, i trudnych warunków, nikt nie narzekał, humor dopisywał wszystkim, a wrażenia z wycieczki pozostaną na długo.

red. (M.M)