Wycieczka klas drugich do Tatrzańskiego Muzeum w Zakopanem 08. 03. 2023 r.

8 marca – jedni uczniowie byli zajęci życzeniami, tulipanami, czekoladkami, a inni spędzali ten dzień zupełnie inaczej, choć nie mniej ciekawie. Drugoklasiści wybrali się dzisiaj do Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, ażeby zaznać, „jak to drzewiej bywało”. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli ekspozycję Muzeum (świeżo oddaną po remoncie), korzystali z wszelkich atrakcji i interaktywnych zabaw, podziwiali tatrzańską faunę i florę – nie tylko za szklanymi gablotami, lecz także na spacerze. Głównym punktem programu były jednak warsztaty pt. „Eko zabawka z Podhala”. Na nich uczniowie dowiedzieli się, dlaczego przed stu laty ich rówieśnicy nie grali w gry komputerowe, ani nie mieli plastikowych gadżetów, tylko w chwilach wolnych od prac bawili się drewnianymi lub materiałowymi zabawkami, często wykonanymi samodzielnie. Każdy uczeń miał także możliwość wykonania własnej zabawki. Dobrej zabawy nie brakowało, chociaz trzeba było wykazać się cierpliwością i sprawnymi paluszkami. Owieczki z włóczki będą przypominać nam o mile spędzonym czasie w Zakopanem.

red. (J.P)