Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1a, 1b

Oficjalne przyjęcie uczniów klasy Ia do grona czytelników bibliotek: szkolnej i publicznej odbyło się w dniu 7 grudnia 2023 r. Uczniowie zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej. W pierwszej części uroczystości rozwiązywali zagadki, które dotyczyły znajomości treści bajek. W drugiej części złożyli uroczystą przysięgę, którą podpisali swoim imieniem. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplom i książkę. Po zakończonej uroczystości dzieci przeglądali książki, które następnie mogli wypożyczyć do domu.
Bibliotekarze ufają, że wśród dzieci będzie w przyszłości wielu stałych klientów biblioteki szkolnej czy publicznej.
Impreza odbyła się w ramach realizacji NPRCz 2.0raz w ramach Szkolnego Programu Wspierania Rozwoju Czytelnictwa.
.
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2015
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji i Nauki, NPRCz 2.0

red. (M.Z.)