Dzień promocji czytelnictwa – 23.01.2024 r.

Rozpoczął się od prezentacji i wręczenia każdemu uczniowi zakładki, którą zaprojektowały uczennice klasy VIIb- Emilia, Alicja i Kinga. Następnie został rozstrzygnięty V etap Szkolnego Konkursu Omnibus pt. „Z książką mi do twarzy”, wyniki zostaną ogłoszone wkrótce. Podczas spotkania z rodzicami na temat roli głośnego czytania prelekcję wygłosiła p. Jagoda Jurkowska, pracownik #Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu. Wykład skierowany był do rodziców oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Została zorganizowana również wystawa, na której zaprezentowano nowości, zakupione w ramach NPRCz. 2.0. Ciekawe recenzje do prezentowanych książek przygotowali nauczyciele, którzy chętnie przeczytali nowe pozycje przeznaczone dla dzieci i młodzieży.
To był ciekawy dzień dla uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że rodzice również skorzystali z wykładu i wystawy, a wnioski z tych wydarzeń i spotkań zostaną wdrożone w życie.
Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji NPRCZ 2.0 na lata 2021-2025