"Dzień Kropki" w oddziałach przedszkolnych.

Zerówki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszły ubrane w kropki. Świętowanie rozpoczęło się od zapoznania się z Vashti. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej „Kropce”. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każde z nich ma jakieś ukryte zdolności. Kolejnym punktem była nauka piosenki wraz z zabawą z kropką. Dzieci także mogły wykonać zdjęcie w kropkowej „ Foto budce”. Potem były zabawy z chustą animacyjną oraz tworzenie różnorodnych prac plastycznych z wykorzystaniem kropek. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Red. (M.Z.)