Celina Sordyl

Celina Sordyl po zakończeniu pracy w Zespole Szkół w Leśnicy nie spoczęła na laurach, nie zaprzestała działać w PTTK Oddział „Gorce” w Nowym Targu. W dalszym ciągu jest członkiem Komisji Młodzieżowej  (choć seniorka) - organizuje i współorganizuje wycieczki, konkursy dla dzieci i młodzieży, jeździ na wycieczki z przedszkolakami (Przedszkole „Promyk” nr 5 w Nowym Targu).

W 2007 r. wraz z koleżankami założyła Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Targu. Aktywnie w nim działa; organizuje wycieczki edukacyjne, imprezy integracyjne, uczestniczy w warsztatach teatralnych, plastycznych. Grała w inscenizacjach takich jak:

• Spotkania z bajką ( Wróżka)
  • Rzepka (Kura)
  • Pan kotek był chory ( jeden z kotów)
  • Kopciuszek (Wróżka).

Ukończyła 2 letnie warsztaty literackie, efektem pracy są wydane wspomnienia, redaguje Biuletyn Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Od kilku lat pracuje w sklepie – galerii „Góralski PrzyStanek” z p. Marią Dudek.

Organizują spotkania z ciekawymi ludźmi: poetami, rzeźbiarzami, fotografikami itp.( zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu – galerii http://goralskiprzystanek.pl/galeria)

Za wybitne zasługi Pani Celinka otrzymała m. in.:

Medal Ministerstwa Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania

„Medal Komisji Edukacji Narodowej” Warszawa, dnia 1 września 2011r.