XVI Gminny Konkurs Ortograficzny - 18. 05. 2023 r.

18 maja 2023 roku, pod patronatem Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska Pana Andrzeja Pietrzyka, odbył się już po raz szesnasty Gminny Konkurs  Ortograficzny dla uczniów klas trzecich.

Uczestnicy tegorocznego konkursu mieli okazję wykazać się znakomitą wiedzą ortograficzną. Przygotowanie wymagało systematycznej i wytrwałej pracy, która pozwoliła reprezentować swoją szkołę, a w finale odnieść sukces.

Taka forma sprawdzenia wiadomości to nie tylko zmagania konkursowe, ale też wspaniała zabawa, umożliwiająca zweryfikowanie swoich umiejętności, to możliwość nawiązania nowych znajomości oraz okazja do współpracy między szkołami i nauczycielami.

Test odbył się w przyjaznej atmosferze, a po trudach pisania, by miło spędzić czas oczekiwania, uczestnicy udali się na poczęstunek i zabawy.

Tymczasem komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. I tak kolejno zajęli:

I miejsce – Amelia Bartoszek -  uczennica Szkoły Podstawowej w Leśnicy Groniu,

II miejsce – Wiktoria Galica – uczennica Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej,

II miejsce ex aequo – Julia Wacław – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnej Górze,

Wyróżnienia otrzymali:

Antoni Wojtanek - uczeń Szkoły Podstawowej w Brzegach

Sławomir Hudaczek - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnej Górze

Wojciech Stasik - uczeń Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej

Kinga Trzop - uczennica Szkoły Podstawowej w Jurgowie

Amelia Wojtanek - uczennica Szkoły Podstawowej w Brzegach

Piotr Król - uczeń Szkoły Podstawowej w Leśnicy Groniu

Uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy. Nagrody wręczyła Pani Maria Kuruc – Zastępca Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu!

Red. Małgorzata Mszanik, Agnieszka Jasińska