#Labolatoria Przyszłości

Nasza szkoła jest częścią programu #LaboratoriaPrzyszłości czyli inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej cel to stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, uczniowie będą maksymalnie zaangażowani w zadania, co pomoże w odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 84 tys. złotych na zakup profesjonalnego sprzętu, który ma zadanie urozmaicić niejedną lekcję.
Sprzęt zakupiony, który trafił do naszej szkoły to:
- Drukarka 3 D firmy MakerBot wraz z akcesoriami;
-Mikrokontroler Arduino UNO z akcesoriami;
- roboty edukacyjne firmy Vex IQ
-Stacja lutownicza z gorącym powietrzem HOT AIR;
- Aparat fotograficzny;
- oświetlenie do realizacji nagrań, tło fotograficzne, statyw, zestaw nagłaśniający
- gimbal do aparatu;
-Mikrofon kierunkowy z akcesoriami;
- kuchnia z pełnym wyposażeniem;
-4 maszyny do szycia firmy JUNO, deski do prasowania;
-2 plotery firmy Silhouette
- wyposażenie warsztatowe, zestaw narzędzi;
-zestawy konstrukcyjne – zestaw elektroniczny,
Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu odbyły się już w zeszłym roku szkolnym, o czym informowaliśmy na łamach szkolnej strony internetowej. W obecnym roku szkolnym sprzęt został wykorzystany podczas:
- nagłośnienia uroczystości Dnia Patrona Szkoły oraz zebrania z rodzicami;
-zajęć w klasie II b podczas, których uczniowie poznawali wartości odżywcze warzyw i owoców, korzystali ze sprzętu kuchennego, aby przygotować szaszłyki owocowo-warzywne, poznawali piramidę żywieniową i podkreślali rolę zdrowej diety w życiu człowieka;
-nagrań piosenek patriotycznych w wykonaniu uczennic i uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w V edycji konkursu ,,zaśpiewaj I TY NIEPODLEGŁEJ”.
Wszystkie te zajęcia zostały przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości i dostarczyły uczniom wiele radości i nowych, ciekawych wrażeń. Czekamy na kolejne efekty pracy z wykorzystaniem sprzętu z programu.
@ LaboratoriaPrzyszlosci

red. (E.B)